Powrót do aktualności

OPTO Meeting for Young Researchers

W dniach 11 - 14 maja 2011 roku w Instytucie Fizyki UMK odbyła się konferencja pn.  OPTO Meeting for Young Researchers.

Konferencja jest organizowana przez doktorantów z Instytutu Fizyki UMK dla doktorantów i studentów UMK oraz innych uczelni. W trakcie 3 dniowego spotkania uczestnicy zaprezentowali wyniki swojej pracy badawczej i zapoznali się z pracami innych młodych naukowców.

Rangę sympozjum podniosła obecność wybitnych osobowości m.in. Dr Juan Campany (Universidad Miguel Hernández, Elche, Spain), Dr Mario F. S.  Ferreira (University of Aveiro, Portugal), Dr Silvano Donati  (University of Pavia, Italy), Prof. David Samspon  (University of Western Australia, Australia), Dr Malgorzata Kowalska  (Wroclaw University of Technology, Poland), Dr Raul J. Martin- Palma  (Universidad Autónoma de Madrid, Spain), Prof. Gerard Sliwinski  (The Szewalski Institute of Fluid-Flow Machinery Polish Academy of Science, Gdańsk, Poland).

Spotkanie z profesjonalistami dało młodym badaczom szansę zapoznania się z badaniami na światowym poziomie oraz z ich najświeższymi wynikami. Ponadto, bezpośredni kontakt z przedstawicielami różnych gałęzi nauki stworzył szansę na nawiązanie  międzynarodowej współpracy z  partnerami z Instytutów Maxa Plancka w Monachium i Getyndze, z Instytutu Fizyki Atomowej w Bukareszcie, z Uniwersytetu w Barcelonie, czy z Państwowego Uniwersytetu w Saratowie.

OPOT2011

Powrót do aktualności