Powrót do aktualności

Wykład "Pierwsze obserwacje teleskopu Jamesa Webba"

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Macieja Mikołajewskiego dotyczący teleskopu Jamesa Webba już 24.11.2022 o godz. 10:30 w sali nr 20 Instytutu Fizyki UMK. Wstęp wolny!

Podczas wykładu usłyszymy o wynikach obserwacji prowadzonych za pomocą teleskopu Jamesa Webba.
"Dwie daty, Boże Narodzenie 2021 i 12 lipca 2022 na zawsze zmieniły sposób postrzegania Wszechświata. To daty wystrzelenia i publikacji  pierwszych obserwacji Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.  Bezprecedensowej prezentacji pierwszego obrazu najodleglejszych  galaktyk dokonał sam prezydent USA, Joe Biden. W tym samym czasie  naukowcy z całego świata już przebierali nogami, publikując wyniki  w wyścigu do najdalszej z nich."
 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wykład odbędzie się w sali nr 20 Instytutu Fizyki UMK (Grudziądzka 5/7, Toruń).

Prosimy o rezerwację miejsc przez formularz rejestracyjny.

 

Już teraz zapraszamy również na kolejny wykład w serii, który odbędzie się 8 grudnia br. o godz. 10:30 i dotyczył będzie "Fizyki w sporcie". Oba wykłady będą udostępnione w ciągu 2 tygodni od daty wykładu na kanale YouTube naszego Wydziału. Już teraz można na nim obejrzeć realacje z naszych poprzednich działań. 


Wykład odbędzie się w ramach projektu "Fizyka na wyciągnięcie ręki" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/513803/2021.
Powrót do aktualności