Powrót do aktualności

Wykład "Jak chronić swój mózg przed szaleństwem współczesnego życia?"

Serdecznie zapraszamy na wykład dr Ewy Ratajczak już 23.02.2023 o godz. 10:30 w sali nr 20 Instytut Fizyki UMK. Wstęp wolny!

Współczesny świat pędzi w zawrotnym tempie, bombardując nas lawiną bodźców. Rozwój technologii pozwala osiągnąć coraz więcej, lecz jednocześnie niesie ze sobą nowe zagrożenia. Nasze mózgi nie są przystosowane do tak wysokiego poziomu pobudzenia i nie zawsze potrafią uniknąć pułapek wirtualnego świata. Co ciekawe, metody pozwalające sprostać tym wyzwaniom były praktykowane na długo przed pojawieniem się smartfonów i Internetu.

Sport, medytacja, techniki pracy z oddechem czy biofeedback - to kilka propozycji wspomagania naszych mózgów w zmaganiu z nową, rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki badaniom z zastosowaniem neuroobrazowania zaczynamy wreszcie rozumieć i coraz bardziej doceniać wszechstronne korzyści płynące ze stosowania tych naturalnych neuroterapii, dostępnych za darmo i dla każdego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wykład odbędzie się w sali nr 20 Instytutu Fizyki UMK (Grudziądzka 5/7, Toruń).

Prosimy o rezerwację miejsc przez formularz rejestracyjny.

Wykład odbędzie się w ramach projektu "Fizyka na wyciągnięcie ręki" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/513803/2021.
Powrót do aktualności