Powrót do aktualności

Wykład "Autonomiczne roboty mobilne"

Serdecznie zapraszamy na wykład mgr inż. Rafała Szczepańskiego już 21.04.2023 o godz. 10:45 w sali nr 20 Instytut Fizyki UMK. Wstęp wolny!

Streszczenie: WALL-E, R2D2, C3PO, Baymax... do tych robotów jeszcze nam trochę brakuje, ale autonomiczne roboty mobilne dostarczające żywność lub zakupy stają się powoli codziennością. Roboty w halach produkcyjnych, magazynach również. Ich autonomia pozwala na realizację zadań bez ingerencji człowieka. Ale w jaki sposób roboty są w stanie poruszać się bezkolizyjnie po zatłoczonym chodniku lub hali produkcyjnej? To co dla ludzi intuicyjne bywa skomplikowane dla robota. W ramach wykładu spojrzymy na otaczający nas świat z puntu widzenia robota i poznamy podstawowe mechanizmy, które pozwalają na autonomiczne poruszanie się po ulicach miasta oraz halach produkcyjnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wykład odbędzie się w sali nr 20 Instytutu Fizyki UMK (Grudziądzka 5/7, Toruń).

Prosimy o rezerwację miejsc przez formularz rejestracyjny.

Wykład odbędzie się w ramach projektu "Fizyka na wyciągnięcie ręki" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/513803/2021.
Powrót do aktualności