Powrót do aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu FAST 2013

W dniach od 22 do 24 marca 2013 r. w Instytucie Aleksandra Jabłońskiego odbył się finał trzeciego konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu" – FAST.

Do finału stanęło dziesięć osób – sposród trzynastu zaproszonych. Uczestnicy konkursu wygłosili swoje wykłady, które były oceniane przez jury w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Gęsicki, dr hab. Andrzej Marecki i dr Jacek Jurkowski. Jury stwierdziło bardzo wysoki poziom przedstawionych prac, wyłoniło czworo laureatów i przydzieliło nagrody:

  • I miejsce ex aequo zajęli Mateusz Grala i Mateusz Narożnik, obaj z I LO w Tczewie, uczniowie profesora Tomasza Kacika. Obaj zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci stypendium, miejsca w akademiku i bonu na podręczniki. 
  • II miejsce oraz stypendium i bon podręcznikowy otrzymał Dariusz Szałkowski z VI LO w Bydgoszczy, uczeń profesora Janusza Winieckiego.
  • III miejsce zdobyła Klaudia Nosal, z LO w Bieczu, uczennica profesora Piotra Matysa. Jako nagrodę otrzymała bezpłatne miejsce w akademiku i bon podręcznikowy.

Laureaci otrzymali również przywilej rekrutacyjny – 80% maksymalnej liczby punktów przy umieganiu sie o przyjęcie na dowolny kierunek studiów prowadzonych przez Wydział (astronomia, automatyka i robotyka, fizyka, fizyka techniczna, informatyka stosowana).

Gratulujemy zwycięzcom nagród i wszystkim finalistom wysokiego poziomu przedstawionych wykładów!

Powrót do aktualności