Powrót do aktualności

XI finał FAST

W dniu 27 marca odbył się jedenasty finał konkursu "Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu FAST 2021". 

Spośród 31 nadesłanych komisja konkursowa zakwalifikowała do finału 16 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy, Dębicy, Gniezna, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Kielc, Milanówka, Niepołomic, Poznania, Szczecina i Torunia. Uczniowie przedstawili swoje prace o tematyce związanej z fizyką lub astronomią w trybie zdalnym.

Program finału.

Komisja konkursowa w składzie: prof. dr hab. Mirosław Bylicki, dr hab. Iwona Gorczyńska, prof. UMK, dr hab. Cezary Migaszewski, prof. UMK, dr Katarzyna Siudzińska wraz z przedstawicielem Fundacji Aleksandra Jabłońskiego dr Justyną Cembrzyńską, wyłoniła laureatów:

  • pierwsze miejsce: Mikołaj Szyszka (International School of Poznań), z nagrodą stypendium w wysokości 5000 zł (brutto) i dwie karty prezentowe Empik;
  • drugie miejsce ex aequo: Jakub Masny (XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie) i Maciej Trzaskowski (Zespół Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II w Gnieźnie), każdy z nagrodą stypendium w wysokości 5000 zł (brutto) i kartą prezentową Empik;
  • trzecie miejsce: Jakub Pilarski (XIV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie) z nagrodą w postaci miejsca w domu studenckim i karty prezentowej Empik.

Komisja przyznała wyróżnienia  i nagrody w postaci miejsc w domu studenckim dla Witolda Klechy z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu oraz Maksyma Zok ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.

Ponadto specjalną nagrodę społeczności młodych pracowników i studentów Wydziału otrzymał Filip Sugier z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Gratulujemy!

Powrót do aktualności