Powrót do aktualności

Bardziej science niż fiction

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy dotyczący sztucznej inteligencji oraz internetu rzeczy. Wstęp wolny!

Już 19 stycznia 2023 r. (czwartek) o godz. 10:30 odbędzie się wykład popularnonaukowy mgr inż. Piotra Ablewskiego pt. "Bardziej science niż fiction, czyli sztuczna inteligencja i internet rzeczy w naszym życiu."

Streszczenie:

Żyjemy w czasach, w których otoczeni jesteśmy smart rzeczami, a producenci sprzętu prześcigają się w oferowaniu rozwiązań, które mają ułatwić nam życie. Maszyny się uczą, zegarki zbierają o nas dane, samochody pilnują, abyśmy nie przekraczali prędkości i trzymali się pasa ruchu, a butelki przypominają, że czas zrobić łyka wody. Coś, co jeszcze parę lat temu istniało jedynie w sferze science fiction dzisiaj jest już normalnością. W ramach wykładu wyjaśnię czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja, w jaki sposób wkracza ona do naszego codziennego życia i jakie korzyści i zagrożenia niesie Internet rzeczy.

 

Wykład odbędzie się w sali nr 20 Instytutu Fizyki UMK (Grudziądzka 5/7, Toruń). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Prosimy o rezerwację miejsc przez formularz rejestracyjny.

Wykład odbędzie się w ramach projektu "Fizyka na wyciągnięcie ręki" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/513803/2021.
Powrót do aktualności