Powrót do aktualności

Wykład "BFG - czyli krótko o Biotechnologii, Fizyce i Genetyce"

Serdecznie zapraszamy na wykład dr Łukasza Pepłowskiego już 17.03.2023 o godz. 10:45 w sali nr 20 Instytut Fizyki UMK. Wstęp wolny! UWAGA - wykład przełożony na 24.03.2023 r.

Ze względów niezależnych od organizatora wykład odbędzie się w późniejszym terminie, tj.:

piątek, 24.03.2023 o godz. 10:45 w sali nr 20 Instytut Fizyki UMK

BFG w pewnej grze komputerowej było najpotężniejszą bronią. Jednak na moim wykładzie opowiem o innym BFG, a dokładniej o tym jakie możliwości niosą za sobą badania prowadzone w Biotechnologii za pomocą narzędzi BioFizyki teoretycznej. Przedstawię osiągnięcia nauki które pozwolają manipulować organizmami żywymi za pomocą światła. Nauka ta nazywana jest optoGenetyką. Pokażę, że do sterowania pewnymi procesami w organizmach żywych wcale nie są potrzebne modyfikacje Genetyczne. Czasami wystarczy dobrać odpowiedni Farmaceutyk. Na koniec wyjaśnię jak używając odpowiednich narzędzi BioFizyki obliczeniowej można badać nowe metody dostarczania związków Farmakologicznych bezpośrednio do komórek. 

Cały wykład będzie się więc kręcił wokół zagadnień rozpoczynających się od trzech (legendarnych dla niektórych) liter BFG.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wykład odbędzie się w sali nr 20 Instytutu Fizyki UMK (Grudziądzka 5/7, Toruń).

Prosimy o rezerwację miejsc przez formularz rejestracyjny.

Wykład odbędzie się w ramach projektu "Fizyka na wyciągnięcie ręki" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/513803/2021.
Powrót do aktualności