Powrót do aktualności

FAJowy Dzień Kosmosu 21.05.2022

Serdecznie zapraszamy na FAJowy Dzień Kosmosu w dwóch odsłonach!

W godz. 14-17 zapraszamy na zwiedzanie Obserwatorium dla dzieci wraz z warsztatami, a wieczorem, w godz. 18-22 na wykład o astrofotografii, zwiedzanie oraz obserwacje nocnego nieba!

Światowy Dzień Kosmosu obchodzony jest 21 maja, a ustanowiony został z inicjatywy amerykańskich astronautów, w celu upamiętnienia wydarzeń związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowania naukowców do dalszej pracy, a wszystkich do zgłębiania wiedzy o otaczającym nas Wszechświecie.

Z tej okazji zapraszamy do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach na dwie odsłony FAJowego Dnia Kosmosu w sobotę 21 maja 2022 r.

FAJowy Dzień Kosmosu dla dzieci

W godzinach popołudniowych (14-17) zapraszamy rodziców z dziećmi do lat 10 na specjalne zwiedzanie dla dzieci, podczas którego nasi przewodnicy pracujących na co dzień z dziećmi, oprowadzą po zakamarkach naszego obserwatorium, przybliżając jednocześnie historię astronomii.

Po zwiedzaniu odbędą się warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne każdemu małego odkrywcy - nauczą się posługiwać kompasem, poznają podstawy optyki geometrycznej, a także policzą plamy na najbliższej nam gwieździe.

Koszt udziału: 25zł / 2 os. (dziecko+opiekun)

FAJowy Dzień Kosmosu dla dorosłych

Młodzież i dorosłych zapraszamy natomiast na wykład dotyczący astrofotografii, który wygłosi Piotr Majewski, toruński popularyzator astronomii, zwiedzanie Obserwatorium z przewodnikami oraz wieczorne obserwacje nieba z instruktorami.

Koszt udziału: 30 zł/ osoba

 

Zapisy na każdą z części wydarzenia odbywają się przez formularz rejestracyjny dostępny na stronie: zwiedzanie obserwatorium

FAJowy Dzień Kosmosu jest elementem projektu "Fizyka na wyciągnięcie ręki".

Projekt "Fizyka na wyciągnięcie ręki" współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr SONP/SN/513803/2021.

 

Powrót do aktualności